Hide menu

IT, termin 2

Vt2020

Detta är en startsida för termin 2 på Informationsteknologiprogrammet (IT).

Terminsstart: Informationstillfälle tisdag vecka 4 (21/1) 13.15-14 i E330.

Välkomna!
Magnus Johansson, terminsansvarig

Terminsinformationen som pdf.

Här är IT-programmets allmänna informationssida.

Basgruppsarbete

Totalt 28 möten under våren, huvudsakligen schemalagda (med några undantag, se TimeEdit):
VT1: tisdagar 13-15, torsdagar 8-10
VT2: tisdagar 8-10, torsdagar 15-17

Första basgruppstillfället är torsdag 23/1 8-10.

Ändringar i schemat läggs in av handledaren med en notering om vilken basgrupp det gäller.

Information om IBU och kompensation

Basgruppsarbetet sker efter samma huvudprinciper som i termin 1, med individuella basgruppsunderlag (IBU) och motsvarande regler för kompensation.

 

Vinjettomgång 2, VT2 2020

Uppdaterad 28/3 2020

Rekommenderad vinjettordning v.14-18:

- TFYA15-2 påbörjas v.14.

- TGTU79-1 påbörjas under eller efter v.14 (juridik-aspekterna).

- TSEA77-1 påbörjas v.14 eller v.15

- TFYA15-3 och TFYA15-4 kan påbörjas under eller efter tisdag v.15.

- TSEA77-2 kan påbörjas då utrymme finns.

- TFYA15-5 kan påbörjas under eller efter tisdag v.17

Vinjettomgång 3, VT2 2020

Rekommenderad vinjettordning v.19-22:

(uppdaterad 4/5 2020)

- TSEA77-3 påbörjas under eller efter torsdag v.17

- Etik-aspekterna av TGTU79-1 kan påbörjas under eller efter v.18

- TFYA15-6 påbörjas under eller efter onsdag v.19.

- TSEA77-4 påbörjas under eller efter onsdag v.20.

- TFYA15-7 kan påbörjas under eller efter torsdag v.20.

- TFYA15-8 kan påbörjas under eller efter fredag v.20.

- TFYA15-9 kan påbörjas under eller efter tisdag v.21.

Basgrupper VT 2020

Uppdaterad 22/1 2020 16:00

Basgrupp 1

Basgruppshandledare Alexandra Goltsis

  • Paul Blåberg Kristoffersson
  • Feraidon Faqiri
  • Axel Flodmark
  • Gasparas Grikainis
  • Yamha Javid
  • Linn Petersson
  • Adam Westergren

Basgrupp 2

Basgruppshandledare Karol Wojtulewicz

  • Jakob Ahokas
  • Danijel Grujicic
  • Martin Larsson
  • Max Mogren
  • Anton Olivestam
  • Mustafa Rahmati
  • Axel Rosendahl

Basgrupp 3

Basgruppshandledare Carl Fransson

  • Pontus Björnlund
  • Emil Carlsson
  • David Envall
  • Thor Hvidbjerg Hansen
  • Markus Jakum
  • Marcus Ringström
  • Hampus Svens

Basgrupp 4

Basgruppshandledare Sebastian Flinck Lindström

  • Ludvig Bolin
  • Oliver Börjesson
  • Lukas Hellberg
  • Adam Hylander
  • Axel Lindbäck
  • Jonathan Persson
  • Oskar Savinainen

Basgrupp 5

Basgruppshandledare Julia Andersson

  • Axel Boström
  • Axel Karlström
  • Elsa Kihlberg Gawell
  • Rebecka Lindkvist
  • Erik Nordell
  • Robin Pettersson
  • Rasmus Samuelson
  • Alexander Skoglund


Responsible for this page: Magnus Johansson
Last updated: 05/04/20