Göm menyn

BIORGEL - Current Group Members

Professor Olle Inganäs
Group Leader
ois@ifm.liu.se
+46-13-281231

Dr. Niclas Solin
Associate Professor (docent)
nicso@ifm.liu.se
+46-13-281212

Dr. Feng Gao (Docent)
Assistant Professor
fenga@ifm.liu.se
+46-13-281000

Dharmalingam Kurunthu
Postdoc
dharmalingam.kurunthu@liu.se

 

Selvakumaran Nagamani
Postdoc
selvakumaran.nagamani@liu.se
0728382390

Dr. Leiqiang Qin
Postdoc
leiqiang.qin@liu.se

Zaifang Li
Postdoc
lizaifang@hust.edu.cn

Xing Xing
Postdoc
xinxi50@ifm.liu.se
0700850946

Dr. Wanzhu Cai
Postdoc
wanzhu.cai@liu.se

Dr. Luis Ever Aguirre
Postdoc
0720344418

Dr. Liangqi Ouyang
Post doc
liangqi.ouyang@liu.se

Jonas Bergqvist
Postdoc
jonbe@ifm.liu.se
+46-13-282755

Dr. Sai Bai
Postdoc
sai.bai@liu.se

Armantas Melianas
PhD student
armantas.melianas@liu.se
+46700769524

Erica Zeglio
PhD student
erize@ifm.liu.se
+46-13+282697

Fátima Ajjan
PhD student
fataj@ifm.liu.se
+46-13-282471

Anders Elfwing
PhD student
aelf@ifm.liu.se
+46-13-281214

Deping Qian
PhD student
depqi@ifm.liu.se

Yuxin Xia
PhD student
yuxxi80@ifm.liu.se

Bian Qingzhen
PhD student

Zhongcheng Yuan
PhD student
zhongcheng.yuan@liu.se

Yingzhi Jin
PhD student
Yingzhi.jin@liu.se

Yuming Wang
PhD student
yuming.wang@liu.se
+46700895064

Hongling Yu
PhD student
Hongling.yu@liu.se
+46700896125

Heyong Wang
PhD student
heyong.wang@liu.se
+46700896717

Dr. Xiaoke Liu              
Postdoc
xiaoke.liu@liu.se
+46700850989

Dr. Weihua Ning
Postdoc
weihua.ning@liu.se
+46700850993

Dr. Feng Wang
Postdoc
feng.wang@liu.se
+46700850994

Dr. Xiaobo Shi
Postdoc
xiaobo.shi@liu.se
+46700895157

Dr. Zhibo Yan
Visiting Professor
zhibo.yan@liu.se

Jian Qing
Visiting student
elliottqingjian@gmail.com

Staff

Anna-Maria Uhlin
Administrator
annuh@ifm.liu.se
+46-13-281216

Alumni

Dr. Chiara Musumeci, Dr. Zheng Tang, Dr. Zaifei Ma, Dr. Fredrick Bäcklund, Daojuan Wang, Dr. Michal Wagner, Dr. Ting Yang Nilsson, Bo Thunér, Dr. Mingtao Lu, Dr. Mattias Andersson, Dr. Mahiar Hamedi, Dr. Kristofer Tvingstedt, Dr. Viktor Andersson, Dr. Jens Wigenius, Dr. Anna Herland, Dr. Per Björk, Dr. Peter Åsberg, Dr. Abay Gadisa, Dr. Xiangjun Wang , Dr. Peter Nilsson, Dr. Nils-Christer Persson, Dr. Lichun Chen, Dr. Tobias Nyberg, Dr. Soumyadeb Ghosh, Dr. Edwin Jager, Dr. Mathias Theander, Dr. Thomas Granlund, Dr. Lucimara Stolz, Dr. Giuseppe Gigli ,Dr. Katrin Idla, Xiaoyin Xu, Dr. Leif Pettersson, Dr. Göran Gustafsson, Prof. Magnus Berggren, Dr. Johan Rasmusson, Dr. Xiwen Chen, Dr. Catarina Carlberg, Dr. Magnus Granström, Dr. Elisabeth Smela, Dr. Peter Dyreklev...


Informationsansvarig: Armantas Melianas
Sidan uppdaterades senast: 2017-01-17